Abdülhamit’i devirip Osmanlı’yı yıkan oyunlar Recep Tayyip Erdoğan için tekrar sahnede

Resimde gördüğünüz İttihat ve Terakki’nin sandık müşahitleri olan Müslümanlar, Milliyetçiler, Hocalar, Papazlar ve azınlıkların örgüt üyeleri hepsi birlik olmuş. Abdülhamit’i indirmek için bir araya gelmişler.

Çok acı değil mi?

Birleşemez dedikleriniz birleşmiş, bir araya gelemeyecek olanlar bir araya gelmiş, aynı safta yer almış ve sevinç içinde seçimi yapıyorlar.

Amaç herşey çok güzel olacak yalanlarına inanıp Abdülhamid’i indirmek.

Gördüğünüz bu belgede Sultan Abdülhamid Han’a yapılan ihanetin açıkça ortada olduğunu gösteriyor.

Jön Türkler’in Ermeni ve Yahudi işbirlikçilerin sultanımızın elini zayıflatan Meşrutiyet Harekatının ilan edilmesini kutluyorlar.

Bakın kimler kimler ile berabermiş hani vatan millet hürriyet deyip İstibdat gitsin Müstebit gitsin Diktatör gitsin Ülke yıkılsın umrumda değil diyenler kimlere hizmet etmiş buyrun görün.

Abdülhamid düşmanlığı gözümüzü o kadar kör etmişti ki Tıbbiyeye İngiliz Bayrağı aşmıştık diyenler İngilizlere Sirkeci de atları çözüp faytona kendimizi koşup dizi Yıldız Sarayına kadar taşımadık mı diyenler. Beni Mısır’da Kral tanıyın size Payitahtı verelim diyenler. Saltanatı Hilafeti yıkanlar… Kimlerle beraber iş tutmuş buyrun görün.

Yıl 2022 ve aynı senaryo yine sahnede. Osmanlıyı yıkmak için Selanik’ten gelen Yahudiler, Ermeniler, Rumlar yine baş rolde. Ve en kötüsü onların söylemlerine körü körüne destek veren Müslüman Türk ve Milliyetçi insanımız yine aynı oyuna geliyor.

Abdülhamit Han’ı devirmek için, Osmanlı’yı yıkmak için oynanan tiyatro Recep Tayyip Erdoğan için tekrar sahnede.

Gelelim o fotoğrafın hihayesine.

30 yıldır Osmanlı’yı yöneten Abdülhamit’e karşı çok büyük nefret doğmuştu.

– Askeriye ona karşıydı.

– Memurlar ona karşıydı.

– Aydınlar ona karşıydı.

– Bürokratlar ona karşıydı.

– Başta Ermeniler olmak üzere azınlıklar ona karşıydı.

– Avrupa ona karşıydı.

– Birçok İslamcı ve dindar bile ona karşıydı. İttihat ve Terakki Cemiyeti (Bugünkü CHP’nin altyapısı) çatısı altında ona karşı büyük bir muhalefet oluştu.

Abdülhamit’in tahttan indirildiğinde her şeyin güllük gülüstanlık olacağını sanıyorlardı. Ülkenin kurtulacağını ve hürriyet geleceğini söylüyorlardı.

Abdülhamit’e karşı bu kini kontrollü olarak İngilizler, Ruslar ve Fransızlar içerideki ve dışarıda kullandıkları adamlarla oluşturdular. Abdülhamit’in ülkeyi yönetmesi zor hale gelmişti. Abdülhamit en sonunda baskıya dayanamayıp meşrutiyeti ilan ederek meclisi açtı.

Tüm Abdülhamit karşıtları “yaşasın hürriyet” sloganları eşliğinde sevinç gösterisi yapıyordu. Örgüt kurmuş olan azınlıklar “diktatörün baskısı bitti” diyerek seviniyorlardı. Her yerde hürriyet kartpostalları ve büroşürleri basılıp dağıtıldı. Ne yaptıklarını bilmiyorlardı. Avrupa’daki gazeteler bile sevinç içinde hürriyet sloganlı baskılar yaptılar. Ve meşrutiyet ilan edildiği için seçimler yapılacaktı…..

Seçim sonunda meclise 12 Ermeni vekil girdi. Hem de İttihat ve Terakki Partisinden girdiler. Bunlardan Erzurum vekili Karekin Pastırmacıyan Efendi, Rus ordusunda gönüllü Ermeni alaylarını yönetip birçok Müslüman katledecekti. Meclis Osmanlı’yı yıkıp parçalamak isteyen ajan, hain vekillerle dolmuştu..

Abdülhamit’i indirme kararını da bu meclis onaylayacaktı..

Ve devlet 10 seneye kalmaz yıkılacaktı zaten. Abdülhamit de bu yüzden meşrutiyeti ilan etmiyordu, meclisi açmıyordu ya..

Batı’nın, Ermenilerin, Yahudilerin Abdülhamit hakkındaki “diktatör, hürriyet düşmanı, katil, hırsız” algısına kanıp pişman olduklarını itiraf eden Müslümanların listesini yapsak… Liste uzar gider.

Fakat iş işten geçmişti.

Yıl şimdi 2022.

Resme iyice bir daha bakın. Kişiler, olaylar, yaşananlar tanıdık gelmedi mi?

DERS ALIN !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir