Atatürk hatasız mıydı?

Ezanı Muhammedi 1400 yıl ‘Allahu Ekber’ diye okunmuştur. Keyfi bir emirle ezanı ‘Tanrı uludur’ şeklinde (18 yıl 4 ay 14 gün) okutan Atatürk hatasız mıydı?

Bugün artık dünyada ırkçılığın nefret gördüğü bir gerçektir. Peki, Türkçülüğü devlet politikası haline getiren bu yüzden insanların kafataslarını ölçtüren Atatürk hata etmedi mi?

Bugün Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’e dünya üzerinde 2 milyar insanın hürmet gösterdiği mümtaz bir şahsiyettir. O mübarek zatın hırkasına ‘palaspare’ diyen Atatürk hata etmedi mi?

Atatürk!ün de bulunduğu TBMM, 1924 yılı başında Cuma gününü müslümanların hafta tatili kabul etmişti. Aynı kanunu delerek o günü değiştirip hrıstiyanların pazar yapan Atatürk hata etmedi mi?

Ayasofya Fatih Sultan Mehmed’in fetih sembolü idi. Asırlarca Müslümanların ibadet yeri olan Ayasofya Camii’ni ibadete kapatan Atatürk hata etmedi mi?

Yavuz Sultan Selimin hilafeti Osmanlıya almasından sonra Hırkayı saadet dairesinde okutmaya başladığıı 24 saat Kur’an Tilaveti koca devletin manevi temel taşlarındandı. Bu güzel adeti kaldıran Atatürk hata etmedi mi?

Bizi ecdadımıza bağlayan unsurlardan 1000 senelik alfabemizi, rakamlarımızı takvimlerimizi saatimizi değiştiren Atatürk hata etmedi mi?

Allah’ın haram kıldığı içkiyi yasal hale getiren, içki ve uyuşturucu fabrikası açan, küçük yaştaki çocuklara içki içiren Atatürk hata etmedi mi?

Son meclis konuşmasında yüce Kitabımız Kuran’ı Kerime ” Gökten İnildiği Sanılan Kitap ” diye hitap eden Atatürk hata etmedi mi?

Kuran’ın 1 harfini bile inkar edenin hükmü açık ve net belliyken Alak Suresindeki bir ayete ‘safsata’ diyen Atatürk hata etmedi mi?

İnkılap adı altında Yahudilere ait olan ne varsa dayatılan ve inkılaplar yüzünden idam edilen suçsuz günahsız on binlerce Müslüman-Türk  gerçeği ortadayken Atatürk hata etmedi mi?

Kurtuluş Savaşı’ndan sonra halk yokluk ve sefalet içerisindeyken 1930’da genelevleri açan Atatürk hata etmedi mi?

Ve daha neler neler …

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir