Chp döneminde tutuklanan kadın gazeteci

Ne zaman muhafazakar kesime hakaret eden bir kadın tutuklansa, laikler hemen zıplamaya başlar.

Sanki bu ülkede;

Şapka yüzünden Şalcı Bacı lakaplı bir kadını asmamışlar, Sanki “Allahu Ekber” diye ezan okuyanları hapse atmamışlar. Sanki darbe yapmamışlar, sanki bakan ve başbakan asmamışlar.
CHP bunlarla da yetinmedi; Kaleme aldığı iddia edilen bir yazıdan dolayı yani bir gazeteciyi, hatta kadın bir gazeteciyi, üstelik çocuk sahibi bir kadın gazeteciyi hapse attırdı.
Daha acısını söyleyelim mi? Bu kadın aynı zamanda hamileydi. Doğurmak için müsaade istemişse de verilmemiş ve çocuğunu hapishanede dünyaya getirmek mecburiyetinde bırakılmıştı. 35 yaşındaki asker kocası ise bu acıya daha fazla dayanamayarak intihar etmiştir. Bu anlattıklarım masal değil, gerçektir.

“İzmir gazetesinde çıkan ‘Nesebi Sahih Olmayan Çocuk’ (Kimin olduğu bilinmeyen çocuk) başlıklı yazı nedeniyle açılan davada yazı işleri sorumlusu Müçteba Üstündağ tutuklanmış, 8 ay hapse mahkum olmuş ve hapishanede doğum yapmıştı.

Bunun üzerine yazının gerçek sahibi olan, ancak askerlik yaptığı için başlangıçta ortaya çıkmayan eşi Bülent Üstündağ intihar etmişti!”

Kadir Çandaroğlu-Belgelerle gerçek tarih