Kadeş Rezaleti

CHP’NİN ÇANAKKALE REZALETİ


27 Mayıs İhtilalinden sonra darbeciler ile CHP Gençlik Örgütleri 18 Mart’ta bir Çanakkale gezisi düzenliyorlar. “Kadeş” adlı vapura doldurulan kızlı erkekli bin kadar genç, sözüm ona çağdaş gençlik dernekleri tarafından özel olarak seçilmişti.


Çanakkale’ye yani bu ülkenin kuruluşundaki en önemli mekâna, şehitlerin mezarlarına giden bir gemi tutuluyor ve üniversitede okuyan kız ve erkekler gemiye bindiriliyor. Aynı zamanda kasa kasa içki de konuluyor. Yolda içki, dans, türlü rezaletler…
Çanakkale’ye çıkıldığında ise sadece bir avuç insan kendinde. Geri kalanlar sarhoş ve rezillik çıkartıyorlar. Maalesef aynı durum dönüşte de yaşanıyor. Bazı genç kızlar bekâretlerini yitiriyor. Bu geziye basın mensupları da katılmış. Duyulmasını istemiyorlar rezaletlerin. İnerken basına paralar veriliyor, lütfen bunları yazmayın diyorlar.


Fakat birkaç gün sonra kızı felakete uğrayan bir anne emniyete şikâyette bulunuyor. Tabii emniyet muhabirleri eliyle olay basına yansıyor ve tarihe KADEŞ REZALETİ adıyla geçiyor.
İşte Cumhuriyet gençliğini getirmek istedikleri nokta burası. Çanakkale gibi tüylerimizin ürpermesi gereken bir mekâna insanları sarhoş ederek götürmek ve onların gözünde bütün kutsalları yıkmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir