Kararname ile Yunan aleyhinde yayın yasaklandı mı?

Kendini milliyetçi çağdaş kemalist olarak niteleyen ve ezberledikleri 3-5 sloganla tarihi bildiğini zanneden cahiller ordusu her nedense asıl düşmanlarımız olan Yunan’a, İngiliz’e, Fransız’a tek kelime kötü söz söylemezken söz konusu Osmanlı olunca her türlü eleştiriyi yapıyorlar, her türlü hakareti ediyorlar.

İşin garip tarafı gece gündüz Osmanlı’ya bu çamurları atanlar kemalizme toz kondurmayan içimizdeki Müslümanlar ve Türk Milliyetçileri.

Durum şu ki ; tarihini, geçmişini, bilmeyen bir milletin beynini yıkayıp kendi öz atasına düşman ettiler. Araplar bizi arkadan vurdu, Filistinliler askerlerimizi esir aldı yalanlarıyla Türk İslam birliğinin toplanmasını engellediler. Müslümanı Müslümana ve Osmanlıya düşman ettiler. Ama diğer taraftan Yunan’a, İngiliz’e hayran ettiler.

Hatta Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Müslümanlar idam edilirken, camiler satılıp yakılıp yıkılırken Yunan dostluğu ilan edildi, Yunan’a parasal ve gıda yardımları yapıldı, Yunan siyasiler ölünce bizde 3 günlük yas ilan edildi ve daha neler neler…

Demek oluyor ki tüm zulüm dini, imanı ve vatanı için canı uğruna savaşan, vatanını kurtaran gariban Anadolu halkına yapıldı.

Tüm bunların üstüne Mustafa Kemal de Yunan aleyhinde yayın yapmayı yasaklayan bir kararname çıkardı ve Yunan aleyhinde yayın yapmak yasaklandı.

İşte 2 Kasım 1937 tarihli ve M. Kemal imzalı Kararname…

Düşünen bir beyin ‘Bu nasıl bir çelişki?’ diye sormaz mı kendine?

Şimdi kime mikrofon uzatsanız Osmanlı’yı beğenmiyor, en ağır kelimelerle nefes almaksızın Osmanlı’yı eleştiriyor. Çünkü beyinleri öyle cümlelerle yıkanmış ki din düşmanlarından, oradan buradan duydukları cümlelerle cihan hakimiyetini sağlamış koskoca Osmanlı’ya dil uzatıyorlar. Nereye dönüp baksanız tarih hakkında bilgisi olmayan cahilleri Osmanlıyı eleştirirken görürsünüz. Ama dinimize, vatanımıza, namusumuza göz diken asıl düşmanlarımız olan Yunan’a, İngiliz’e, Yahudiye tek kelime söyleyeni göremezsiniz. Çarşıda pazarda Müslüman kıyafeti fesle sarıkla cüppe ile gezene ‘Arabistan’a Yallah’ diye tepki gösterenleri görebilirsiniz ama Yunan ve İngiliz kıyafetleriyle ortalıkta yatak kıyafetleri hatta iç çamaşırlarıyla çıplak şekilde gezenlere ‘Yallah Yunanistan’a’ diyenleri göremezsiniz. Çünkü Yunan ve İngiliz bizim dostumuz, Osmanlı ise bizim düşmanımız olarak beyinlere işlendi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: