Mustafa Kemal’in evlenme yaşı kararı

Küçük yaşta evlilik diyince kıçını yırtan içimizdeki din iman düşmanı kesim küçük yaşta her türlü flörtü, her türlü ilişkiyi, her türlü edepsizliği yaşayan küçüklere hiç sesi çıkmaz. Parklarda bahçelerde her hafta farklı bir erkeğin kucağında sarmaş dolaş olan yaşı küçük kızlar ya da erkekler kemalistler için gayet normaldir. Ama küçük yaşta evlenip bir kalıba girmesi, kişisel ve toplumsal ahlak kazanıp evinin kadını veya erkeği olması din düşmanları için tam bir faciadır. Mesela parklarda bahçelerde sarmaş dolaş sarılıp öpüşen küçük yaştaki çocuklardan rahatsız olan 1 tane çağdaş insan gördünüz mü? Ama 14 yaşında türbana edebiyle bürünen bir kız bu çağdaş kesimi rahatsız eder. 15 yaşında evlenen evinin kadını olan bir kız yine bu sözüm ona aydın kesimi fazlasıyla rahatsız eder.

Aslında olay yaşı küçükleri düşünmek falan değildir. Olay küçük yaştakilere her türlü edepsizliği her türlü pisliği yaşatıp bireyi toplumu aileyi bozmaktır. Flört yaşının 14’e kadar düştüğü günümüzde dizilere ve çevreye özenerek haftada bir sevgili değiştirdiği bir zeminde o kişinin 25 yaşında evlendiğini farz edelim. Sizce eşine ne kadar itaat eder? Bu durumda kocası ne kadar güvenebilir? Ya da 14 yaşında flörte başlayıp haftada bir sevgili değiştiren bir erkek 25 yaşında evlenince evine, eşine sadık kalabilecek midir?

Ama haber bültenleri aslında buna en güzel cevabı veriyor. Aldatmalar, boşanmalar, başka erkeklere kaçmalar, başka kadınla dost hayatı yaşamalar, kadın cinayetleri vs vs. Hepsinin sebebi az çok belli değil mi?

Gelgelelim küçük yaşta evliliğe karşı çıkan sözde aydın, çağdaş, entelektüel kemalistlere. 1936 yılında kadınların evlenme yaşını 15’e indiren Atatürk, İnönü ve Saracoğlu’na ne diyeceksiniz? Bu karara da cahillik, insanlık dışı ya da yobazlık diyecek misiniz?

Diyebilecek misiniz?

Ayrıca tarihi çok iyi bildiklerini zanneden kemalistlere de ev ödevi verelim.

Atanızın hayatındaki kadınları ve yaşlarını bi öğrenin. Zehra’yı, Fikriye’yi, Zsa Gabor’u, Mübeccel Namık’ı ve daha nicelerini.

Ali Rıza Efendi kaç yaşındaki kızla evlenmiş bi zahmet bunu da araştırıp öğrenin.

Hadi bakalım

Mustafa Kemal’in evlenme yaşı kararı” için 2 yorum

 • 12 Eylül 2020 tarihinde, saat 11:43
  Permalink

  ‘küçük yaşta evlilik diyince kıçını yırtan’ hocam bu yoruma bayıldım.

  Adamlar diyorki bizim istediğimiz şekilde her haltı yapabilirsiniz ve yaptığınız zaman çağdaş olursunuz. Ve fakat İslam dininin kurallarına yani Allah’ın kurallarına uygun davranırsanız gerici, yobaz olursunuz…

  Acaba kim gerici, kim yobaz, kim aydın???

  Yanıtla
 • 31 Temmuz 2021 tarihinde, saat 12:18
  Permalink

  NÜFUS POLİTİKASI BU AVELLER HEP KALMADI BİR SÜRE KALDI ÜLKEDE ADAM KALMADI SAVAŞTAN SAVAŞA KOŞMAKTAN NE BİLİRSİNİZ SİZ CAHİL SÜRÜSÜ

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: