Yahudi ve çakma bir devrimci: Che Guevara

ERNESTO CHE GUEVARA İSRAİL KASABI ARİEL ŞARON’UN AKRABASIDIR.

“Che Guevara Desek ki bu şahıs İsrail kasabı Ariel Şaron’un akrabasıdır ve Şaron da Che Guevara’nın dayısının oğludur. Che’nin annesi Rus asıllı Yahudi Celia de la Serna Arjantin’e göç eder ve ismini değiştirir.

(Theodor Herzl’e bir Yahudi devleti’nin nerede kurulacağı sorusuna karşılık Herzliki öneride bulunur: Filistin yada Arjantin)

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te mühendis Ernosto Guevara Lynch ile evlenir. Bu evlilikten Che doğar. Che’nin annesi 1965 tarihinde ölürken bu aile sırrını Che’ye verir belgelerle Che’nin dayısı Samuil Filistin’de hayatını sürdürmüş. Ayrıca Che’nin annesi Şaron’la birlikte yaşamıştır !..

Che 1960’lı yıllarda İsrail’e sık sık gizlice isim değiştirerek giriyor. Ariel Şaron kontrolünde buradaki dinî Yahudi okullarında eğitim alıyor. Sonrası malum: Dünya sahnesi’ne çıkarılıyor. Tıpkı daha önce çıkarılan onlarca figüran gibi !..

Che’nin Yahudi veya başka ırktan olması veya İsrailli, Arjantinli, Kübalı olmasının bizim için bir önemi yok. Önemli olan şimdiye kadar Yahudi kimliğinin gizlenerek dünya sahnesine bir Devrimci olarak sunulmasıdır. Che Guevara’nın arkasındaki enformatik güce baktığımızda da Yahudi izlerini zaten görmek mümkün !..

Şimdi Che Guevara’nın Yahudi olduğunu inanmayanlar olabilir burun kıvıranlar olabilir Arjantin nere İsrail nere diyebilirler. Başka şeyler de söyleyebilirler. Ama zamanla her şey ortaya çıkar okumaya devam edelim !..

İsrail bu sırrın ortaya çıkmasından sonra yavaş yavaş Che Guevara’nın Yahudi olduğunu fısıldamaya başladı. Oda Tv’nin İsrail’de yaşayan Yahudi yazarı İsrail’deki konuşulanları aktardı. Aradan geçen zaman Yahudiler artık itiraf ediyorlar !..

Rafael SadiTel Avivden yazıyor: “İsrail’de Che Guevara’ya dair bir başka efsane var. O da Guevara’nın Yahudi asıllı olduğuna bugün İsrail’de yaşayan pek çok Yahudi ile akrabalığının bulunduğuna dair öyle ki bu iddia Guevara’nın Ariel Şaron’la akrabalığına kadar gidiyor !..

Ernesto Che Guevara’nın annesi olan ve kitaplarda İrlanda-İspanyol kökenine vurgu yapılan Bayan Celia Sheinerman 1964 yılında ölüme yakın olduğunu hissedince oğluna uzun yıllarıdır sakladığı aile sırrını açıklamaya karar verdi !..

Bayan Celia 1908 yılında Siyonizme alışmaya başlayan Rus Yahudisi bir ailenin kızı olarak dünya ya geldi. 18 yaşına kadar Celia Başkentin Yahudi mahallesinde büyüdü ve Yahudi eğitimi aldı 18 yaşında ise Arjantinli Katolik bir doktor olan Ernesto Guevara Linch ile evlendi. Yahudi kimliğini bir kenara bıraktı. Ernesto Che Guevara bir yıl kadar sonra da dünyaya geldi. Yahudi köklerini oğluna da anlatmamıştı !..

Celia kendinden büyük abisi Samuel’in 18 yaşını doldurduktan sonra İsrail’e göç ettiğini biliyordu. Che ise annesinin anlattıklarından sonra köklerini bulmak için uğraş vermekteydi. İlk olarak 1964’ te Mısır’a gitti. Oradan da 24 Şubatta Kıbrıs yolu ile İsrail’e ulaştı. İsrail ziyaretinin esas sebebi dayısı Samuel ile tanışabilmek ve onun aracılığı ile siyasi ilişkileri geliştirebilmekti !..

Bu ziyaret sonunda kendisi ile aynı yaşta olan kuzeninin İsrail Savunma Kuvvetleri 1. Ordu Kara Komutanı General Ariel Şaron olduğunu öğrendi !.. Artık kendileri de yazmaya başladılar Ernesto Che Guevara’nın YAHUDİ olduğunu !.

Not: Yahudiler asla başkalarının kahraman olmasını istemezler Che’yi devrimci lider görenler “Acaba bu kadar insan varken neden bu isim parlatılmıştır” diye hiç düşündüler mi ?

Che Guevara’nın çantasından Atatürk’ün nutku çıkmış (!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir