Yunan Tarihçi Dimitri Kitsıkis’ten itiraflar

“BİZİ ANADOLU’YA İNGİLİZLER ÇIKARTTI , MUSTAFA KEMAL DİYE BİR KAHRAMAN ÜRETİP, ONUNLA TÜRKİYE’NİN YÜZÜNÜ BATIYA ÇEVİRMEK İSTEDİLER”

İngilizlerin gayesi hilafeti kaldırmaktı. Bunun için çok uğraştılar. Hatta Abdülhamid’e yapılan suikaste İngiliz ve Fransız parmağı var. Türkiye hilafeti kaldırmadıkça Lozan’ı imzalamadılar. Hilafet kalktı, Türkiye Arap toraklarının işgalinde İngilizlere karışmıyacak dediler ve karışmadı.

Bakınız bunun ispatını nasıl yazıyorlar ; 31 Mart tertipçilerinden İngilizlerin desteklediği Filozof Rıza Tevfik , Padişah sürgüne gönderildikten sonra İngiliz Konsolosluğuna gider ve şok olur. O güne kadar kendisini yere göğe koymayan konsolos çok soğuk davranır ve kovmaktan beter muamele görür. Sebebini sorar ve şu cevabı alır : (Türkiye By.Elç.Lord Nikilsin)den ; ‘Rıza Tevfik Bey, Rıza Tevfik Bey, Biz İngilizler Hindistan’da İslam Ülkelerini elimizin altına almak için milyarlarca altın harcadık, ama başaramadık. Halbuki Abdülhamid Han her yıl Mekkeye bir örtü, bir hafız ve bir Kuranı kerim gönderiyor, tüm İslam Alemini elinde tutuyor. Biz Avpada beslediğimiz Jön Türklerden Hilafetin gücünü kırmamızı istedik, siz ise kendi arzularınız doğrultusunda Sultan Abdülhamid’i sürgüne gönderdiniz ama Hilafet hala devam ediyor. İşte siz jön Türklere soğukluğumuz bundandır’ der. Filozof Rıza Tevfik hatasını anlar ama iş işten geçmiş, padişah sürgüne gitmiş ve yerine üç paşalar geçmiş (Enver, Talat, Cemal) her tarafta darağacı kurulmuş halk sindirilmiş.

İşte İngilizler İttihatcılara yaptıramadığı Hilafetin kaldırılmasını 10 Sene sonra Mustafa Kemal.e yaptırdılar ve Lozanı imzaladılar. Lozana giden İsmet Paşanın koynunda 5 Milyon Kilometre kare toprak tapusu vardı. Dönüşünde bir milyon kare toprakla döndü. Etrafında dolaşan Yahudi Hahambaşı Haim Nahum bir tilki kurnazlığı ile tüm osmanlıyı İngiliz Fransızlara kaptırdı. Osmanlıyı bize yıktırdılar.

Yunan Tarihçi Dimitri Kitsıkis’ten itiraflar” için bir yorum

  • 2 Ocak 2023 tarihinde, saat 21:25
    Permalink

    bizi yahudi hahambaşı temsil etti yazmısşınıda bu geçmiş zamana ait bir cümledir bugün kimler temsil ediyor zannediyorsunuz?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: